Tam Versiyon: 3,5 yıldır Hollandadayım
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Arkadaşlar herkese slm. Ben 3,5 yıl önce Hollandalı bir bayanla Samen wonen yapıp hollanda ya geldim. Arkadaşım benden ayrılmak istiyor, forumdaki yazıları okuduğum zaman hollanda da 3 sene resmi belediye ye kayıtlıysak süresiz oturum alacağımız yazıyor. Avukatım ise Hollandalı bayanla birlikte olduğum için en az 5 yıl aynı adreste kayıtlı olmam gerektiğini, 3 yıl kayıtlı olmanın bir işe yaramayacağını söylüyor. Forumdaki yazılanlar mı doğru, avukatmı doğru söylüyor anlamadım. Kafam çok karışık . Avukat neden 5 yıl şart diyor. Hiç şansım olmadığını söylüyor. Bu durumda ne yapmalıyım, durumu benim gibi olanlar nasıl bir çözüm buldular. Yardımlarınızı bekliyorum…
(22-01-2023:18:18)Halil demiş ki: [ -> ]Arkadaşlar herkese slm. Ben 3,5 yıl önce Hollandalı bir bayanla Samen wonen yapıp hollanda ya geldim. Arkadaşım benden ayrılmak istiyor, forumdaki yazıları okuduğum zaman hollanda da 3 sene resmi belediye ye kayıtlıysak süresiz oturum alacağımız yazıyor. Avukatım ise Hollandalı bayanla birlikte olduğum için en az 5 yıl aynı adreste kayıtlı olmam gerektiğini, 3 yıl kayıtlı olmanın bir işe yaramayacağını söylüyor. Forumdaki yazılanlar mı doğru, avukatmı doğru söylüyor anlamadım. Kafam çok karışık . Avukat neden 5 yıl şart diyor. Hiç şansım olmadığını söylüyor. Bu durumda ne yapmalıyım, durumu benim gibi olanlar nasıl bir çözüm buldular. Yardımlarınızı bekliyorum…

Hollanda'da süresiz oturum için gerekli olan 3 sene yasal ikamet etmiş olmak şartı değişmiştir; uzun süre önce meclise verilen yasa teklifi kabul edilmiş ve 21 kasım 2022 tatihinden itibaren yeni kanun değişikliği ile süresiz oturum için gerekli olan 3 sene yasal ikamet etmiş olmak şartı 5 seneye çıkartılmıştır!

BUNUNLA İLGİLİ YENİ YAYINLADIĞIMIZ KONUYU İNCELEYİN KONUNUN LİNKİ İÇİN TIKLAYIN:
Ben 04.07.2019 da oturum kartımı aldım. 04.07.2022 tarihinde 3 yılım doldu. 21 Kasım 2022 de çıkan bu kanun beni etkiler mi?
(22-01-2023:20:07)Halil demiş ki: [ -> ]Ben 04.07.2019 da oturum kartımı aldım.  04.07.2022 tarihinde 3 yılım doldu.  21 Kasım 2022 de çıkan bu kanun beni etkiler mi?

Biz ind'ye sorduk ve son yayınladığımız cevabı aldık ve o cevabı yayınladık, link aşşağıda:

https://www.hollandaligurbetciler.nl/kon...istir.html

O sizin aldığınız bahsettiğiniz büyük ihtimalle süreli geçici oturum kartı. Bunun sizin durumunuzu nekadar etkileyip etkilemeyeceğine bir hukukçu cevap verebilir, avukatınızla görüşün.