KONU ÖTESİ « ÖTEKİ KONULAR GÜNCEL KONULAR Hollandalı Türklerin Referandum Sonuçları ve Oylar Açıklandı

Hollandalı Türklerin Referandum Sonuçları ve Oylar Açıklandı

Hollandalı Türklerin Referandum Sonuçları ve Oylar Açıklandı

• 0 Oy - 0 Ortalama

Administrator
Administrator
317
10-05-2017:18:02
Anayasa değişikliği için sandık başına giden Hollanda'daki Türk seçmenlerinin kullandığı oylar acıklanı.

Referandum seçim sonuçları
Hollanda üç bölgesinde kullanılan oyların %70,9 Evet oyu verirken %29,1 Hayır verdi.
[Resim: sonuc-referand.png]

Hollanda 16 Nisan 2017 referandum sonuçları açıklandı. Referandum da Evet – Hayır oranları belli oldu. Anayasa değişikliği Hollanda’da yaşayan Türkler EVET dedi.
Amsterdam bölgesinden çıkan sonuçlar
% 73,3 Evet
% 26,7 Hayır
Rotterdam bölgesinden çıkan sonuçlar
70,9 Evet
29,1 Hayır
Deventer bölgesinden çıkan sonuçlar
% 67,6 Evet
% 32,4 Hayır

[Resim: konsolosluk-holl.png]
Türkiye, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin oylanması için sandık başına gitti.  Hollanda Türkleri bu referandum için 5 ile 9 Nisan tarihleri arasnda oy kullanmışlardı. İşte Hollanda Referandum sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

[Resim: yurtdisi.png]
[url=http://haberutrecht.nl/referandum-icin-hollandada-oy-kullanma-isleminde-merak-edilenler/][/url]
Administrator
10-05-2017:18:02 #1

Anayasa değişikliği için sandık başına giden Hollanda'daki Türk seçmenlerinin kullandığı oylar acıklanı.

Referandum seçim sonuçları
Hollanda üç bölgesinde kullanılan oyların %70,9 Evet oyu verirken %29,1 Hayır verdi.
[Resim: sonuc-referand.png]

Hollanda 16 Nisan 2017 referandum sonuçları açıklandı. Referandum da Evet – Hayır oranları belli oldu. Anayasa değişikliği Hollanda’da yaşayan Türkler EVET dedi.
Amsterdam bölgesinden çıkan sonuçlar
% 73,3 Evet
% 26,7 Hayır
Rotterdam bölgesinden çıkan sonuçlar
70,9 Evet
29,1 Hayır
Deventer bölgesinden çıkan sonuçlar
% 67,6 Evet
% 32,4 Hayır

[Resim: konsolosluk-holl.png]
Türkiye, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin oylanması için sandık başına gitti.  Hollanda Türkleri bu referandum için 5 ile 9 Nisan tarihleri arasnda oy kullanmışlardı. İşte Hollanda Referandum sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

[Resim: yurtdisi.png]
[url=http://haberutrecht.nl/referandum-icin-hollandada-oy-kullanma-isleminde-merak-edilenler/][/url]

• 0 Oy - 0 Ortalama
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
 1 Ziyaretçi
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
 1 Ziyaretçi